Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

برند چیست؟

برند چیست؟

یک نام تجاری تاثیرگذار می تواند فروش شما را در این بازارهای رقابتی به شدت افزایش دهد.

رند” یکی از کلماتی است که بطور گسترده ای از آن استفاده می شود.پاسخ به این سوال که برند چیست؟ به نظر ساده می رسد اما در اصل بسیار گیج کننده می باشد. در این مطلب می خواهیم درباره اینکه یک نام تجاری یا برند چیست؟ و چگونه در طول زمان کاربرد این کلمه تغییر کرده است، صحبت کنیم.
برند چیست؟ یک برند به یک نام، اصطلاح، طرح، نماد و یا هر ویژگی دیگری گفته می شود که یک سازمان یا محصول را از رقبای آن متمایز می کند. از برندها در کسب و کارها، بازاریابی و تبلیغات استفاده می شود. برندها اغلب بصورت یک لوگو یا طرح های گرافیکی نشان داده می شوند.

برندها در طول تاریخ

اولین بار از برندها بر روی دام ها استفاده شد. بدین صورت که برای متمایز کردن گاوهای یک نفر از دیگری، بوسیله آهن داغ پوست گاو را با نماد مشخصی می سوزاندند. بنابراین اگر فردی حیوانی را به سرقت می برد، هر کسی با دیدن نماد روی حیوان، مالک واقعی او را تشخیص می داد.

در قرن 13ام، ایتالیایی ها از واترمارک هایی بر روی کاغذهایشان استفاده کردند که در واقع نمایانگر نام تجاری آنها بود. برای مدت زیادی از برندها برای مجموعه ای از محصولات جداگانه استفاده میشد. به عنوان مثال، یکی از قدیمی ترین نام های تجاری شناخته شده عمومی که امروزه همچنان از آن استفاده می شود، یک خمیر گیاهی هندی بنام Chyawanprash است.

ایجاد یک برند

زمانیکه یک شرکت تصمیم می گیرد که یک نام تجاری را به عنوان تصویر عمومی خود ایجاد کند، ابتدا باید خصوصیات نام تجاری خود را تعیین کند. پس طراحی لوگو اولین گام در برند سازی است. به عنوان مثال، لوگوی یک شرکت اغلب شامل پیام، شعار تبلیغاتی خوب و یا محصولی است که آن شرکت ارائه می دهد. هدف ساخت برندی بیاد ماندنی و جذاب برای مشتریان است. یک برند موفق پیام یا احساس یک شرکت را که سعی در شناساندن محصولات یا خدمات خود را دارد، به خوبی به تصویر می کشد. از سوی دیگر یک برند بی تاثیر اغلب نتایجی بد نصیب شرکت خواهد کرد.

زمانیکه یک برند احساسات مثبت در میان مخاطبان خود ایجاد کند، به آن ارزش ویژه برند گفته می شود. برخی شرکت هایی که دارای نام های تجاری با ارزش ویژه هستند (محصولاتی با مارکهای کاملا شناخته شده ای را دارا می باشند) عبارتند از : شرکت های مایکروسافت(MSFT)، کوکاکولا(KO)، فراری(FCAU)، اپل(APPL) و فیس بوک(FB) و ارزشمند ترین برند دنیا در سال های پی در پی ؟ بله! گوگل (google).

اگر برند سازی به درستی انجام گیرد، نه تنها آن نام تجاری باعث افزایش فروش یک محصول خاص خواهد شد، بلکه سایر محصولات آن شرکت هم فروخته خواهند شد. یک نام تجاری خوب در مصرف کننده ایجاد اعتماد می کند و پس از داشتن تجربه ای خوب با یک محصول، به احتمال زیاد مصرف کننده محصولات دیگر آن برند را نیز امتحان خواهد کرد. این پدیده اغلب با عنوان وفاداری به نام تجاری شناخته می شود.
نام تجاری یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کار کوچک و بزرگی است. یک نام تجاری تاثیرگذار می تواند فروش شما را در این بازارهای رقابتی به شدت افزایش دهد. بسیاری از شرکت ها برای طراحی برند خود، با یک شرکت طراحی یا یک تیم طراحی مشورت می کنند. این طراحان با ارائه ایده های جدید می توانند برندی مناسب شرکت شما را بصورت لوگو یا سمبل خاصی، طراحی کنند.

به یاد داشته باشید که در صورت عدم انتخاب برند مناسب برای شرکت تان، تنها وقت و پولتان را هدر داده اید. پس مطمئن شوید که نام تجاری مناسبی برای کسب و کار خود انتخاب می کنید.

  • تاریخ: دوشنبه 18 شهریور 1398 - 06:26
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 2543

ارسال نظر

خوش آمدید

برندسازی

برند یک دارایی خاص و منحصر به فرد از یک خالق ویژه است و در طی زمان گسترش یافته است به گونه ای که شامل مجموعه ای از ارزش ها و ویژگی های (ملموس و غیرملموس) می شود.

جایگاه برند

ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﻣﺘﻤﺎﻳﺰ و ممتازﻯ ﻛﻪ ﺑﺮﻧﺪ ﺩﺭ ﻣﺤﻴﻂ ﺭﻗﺎﺑﺘﻰ ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺍﻯ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﻭ ﺗﻤﺎﻳﺰ ﺍﺯ ﺩﻳﮕﺮ ﺑﺮﻧﺪﻫﺎﻯ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻫﺪﻑ، ﺍﺗﺨﺎﺫ ﻣﻰ ﻧﻤﺎﻳﺪ. 

ارزش برند

ارزش یک برند از دیدگاه مصرف کننده، وعده یک تجربه و وفای به آن است..

هویت بصری یکپارچه برند

ﻫﻮﻳﺖ ﺑﺮﻧﺪ ﻓﻘﻂ ﻧﺸﺎﻧﻪ، ﻟﻮﮔﻮ ﺗﺎﻳﭗ ﻳﺎ ﻧﺎﻡ ﺑﺮﻧﺪ ﻧﻴﺴﺖ، ﺑﻠﻜﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻮﺍﻣﻞ و آیتم های ﻣﺸﺘﺮﻛﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﺭﻛﺎﻥ ﻳﻚ ﺑﺮﻧﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﺁﻥ ﭘﻴﻮﻧﺪ ﻣﻰ ﺯﻧﺪ ﻭ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ.

تماس با ما:

info@inimkat.com

09921921935

آمار

  • بازدید امروز: 31
  • بازدید دیروز: 28
  • بازدید کل: 62230نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید