Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

برندسازی چیست؟

برندسازی چیست؟

برند و برندسازی مانند حلقه های در هم فشرده شده یک زنجیر می باشند به همین دلیل به وجود آوردن یک برند بدون برندسازی بسیار کار اشتباهی خواهد بود.

برای برندسازی چه مواردی را می بایست رعایت کرد؟

آیا هر کسب و کاری صلاحیت برند شدن را دارا می باشد ؟ 

برندسازی از چه زمانی شروع می گردد ؟

آیا پس از شناخته شدن برندسازی پایان می یابد ؟

این ها همه مواردی هستند که که در زمینه برند و برند سازی می بایست بدان توجه نموده و مورد بررسی قرار داد .

امروزه دنیا با ورود تکنولوژی و مدرنیته شدن رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است . تنوع زندگی انسانها محیط زندگی و نوع کسب و کار ها متفاوت گردیده است . امروزه به طرز اعجاب انگیزی کسب و کارهای جدید به همراه شیوه‌ها و روش‌های جدید هر روزه و به صورت مداوم شروع به فعالیت می‌کنند . آنها با قابلیت های ممتاز خود جایگاه ویژه ای در فضای تجارت برای خود ایجاد می نمایند و معروف می شوند تمام مواردی را که ذکر کردیم منجر به تولید یک نام می گردد و امروزه آن را به نام  برند  می شناسیم .

بدون شک مدگرایی و آمیخته شدن آن با تکنولوژی امروزه عاملی است برای به وجود آمدن هر چه بیشتر کسب و کار و در نتیجه افزایش تعداد برندها . این برندها برای رسیدن به موفقیت باید مسیری را طی کنند که در آن برندشان رنگ و لعابی بیشتر بگیرد ، شناخته شود و باعث شود مشتریان از استفاده هر چه بیشتر از این برند خوشحال باشند و خود مشتریان عاملی برای گستردگی برند شوند و مشتریان خود آن را تبلیغ کنند . امروز اینجاییم تا این مسیر را به شما معرفی کنیم که نام آن برندسازی و یا برندینگ است.

با به وجود آمدن هر زمینه متفاوتی در جوامع امروزی افرادی نیز وارد این حوزه ها گردیده و آن دانش را فرا می گیرند و در قالب مشاور به ارائه خدمات مشاوره در آن زمینه می پردازند . امروزه داشتن برند و برندسازی طوری گسترده شده است که مشاوران موجود در بازار از تعداد خود برندها بیشتر اند . اما و برندسازی در تعریف یک جمله چیست ؟ ساده است . برند وسیله‌ای برای خدمات به جامعه است و برندسازی وسیله ای برای خدمات به آن برند تا به آن اعتبار ، شهرت و فروش بیشتر اعطا کند .

اما تمام کسانی که در زمینه برند و برندسازی مشغول به فعالیت و ارائه خدمات می باشند برای ایجاد و ساخت یک برند و در اصطلاح برندسازی هشت مورد را می بایست رعایت و اجرا نمایند . بدون شک برند و برندسازی دو کلمه جدایی ناپذیر از یکدیگر می باشند و هرگز بدون وجود دیگری معنا و مفهومی برای گزینه ی دیگر وجود نخواهد داشت  موارد ذکر شده در بالا برای برند و برندسازی عبارتند از :

1- تبلیغات : ( شامل تمام رسانه هایی است که معرف شما به مردم هستند و قویترین پل ارتباطی شما و مشتریتان است . )

2 – روابط عمومی : ( شامل مجموعه برخورد های شما و مشتریتان است که آیا او را به شیوه ای درست حفظ می کنید یا نوع ارتباطتان او را از مجموعه می راند . )

3– پیشروی در فروش : ( قانع نباشید و با برنامه ریزی مجدد یک برنامه برندسازی فروش خود را از سر بگیرید و رکورد خود را دائما بزنید . )

4 – بازاریابی : ( در بازار کار خود جست و جو کنید ! شیوه های نوین برندینگ را پیدا کنید و با کمی تعقل و تفکر آن را در مجموعه خود راه اندازی کنید . از دیگر خوبی های بازار یابی برندسازی مشارکتی است که در پایین تر آن را بررسی می کنیم . )

5 – فروش شخصی : ( این دستور تعاریف متفاوتی دارد اما مرجع آن را به این صورت بیان می کنیم که شما با داشتن چند آشنا و معرفی خود به آن ها نیز می توانید جذب مشتری کنید پس جذب مشتری حتما نباید بر اساس الگوریتمی ثابت صورت گیرد . خلاصه مطلب که کمی هم تقلب بد نیست . )

6 – بسته بندی ( شما با داشتن سفارش از سمت مشتریانتان می توانید در خانه آن ها جاری شوید اما همه این ها بر می گردد به نوع ورود شما که یا بلافاصله بعد از ورود خارج می شوید ( مشمع ) یا با بسته بندی لوکس وارد می شوید که حداقل در همان روز بتوانید قسمتی از افکار مشتریتان را به خود اختصاص دهید . پس بسته بندی را فراموش نکنید که بدون شک سهم بخصوصی در برندسازی شما دارد .)

7 –  رویداد ها  اسپانسرینگ : (  در نظر داشته باشید که تمامی وقایع برندتان را در قالبی جذاب در بیاورید و از آن به عنوان جذب مشتری استفاده کنید به طور مثال می توانید در سال روز تاسیس شرکت پنجاه درصد به محصولاتتان تخفیف بدهید .  از طرفی اگر به دنبال شهرتی زود هنگام هستید از راه اسپانسر به این نکته توجه داشته باشید که یک اسپانسر بمعرف شماست پس خود باید تعریف شده باشد و کمی شهرت داشته باشد تا بتواند علاقه مندان خود را به شما نیز جذب کند . * نکته * : اسپانسر ها معمولا با کسانی همکاری می کنند که در یک حوزه خدماتی نباشند . این نکته خیلی واضح است زیرا او دوست ندارد مشتری خود را از دست بدهد . )

8  خدمات مشتری : مشتری شما دارای سری حقوق هایی است که در قالب خدمات به او تعلق می گیرد به طور مثال او باید از خدمات پس از فروش بهره مند شود . از گارانتی آن گرفته تا تضمین صحت کالا و سر موقع دریافت کردن کالا که همه و همه خدمات مشتری اند. عرضه این گونه خدمات به نحو احسنت معمولا سخت گیرترین ها را هم راضی می کند . در برنامه  برندسازی خود جایگاه ویژه ای را به این مورد اختصاص دهید .

برخی تنها با انجام دادن مراحل کوچکی از برندینگ مانند ساخت لوگو و فونت سازمانی کار خود را پایان یافته تلقی نموده و خود را صاحب یک برند می دانند برندی که برای آن برندسازی صورت گرفته . اگر شما از این دسته از تاجران و یا دارندگان کسب و کار می باشید بهتر است که نوع تفکر خود را اصلاح نمایید در قسمت بالا توضیح دادیم که برند و برندسازی مانند حلقه های در هم فشرده شده یک زنجیر می باشند به همین دلیل به وجود آوردن یک برند بدون برندسازی بسیار کار اشتباهی خواهد بود و در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که از روز اول کسب و کار می بایست در جهت ساخت برند و برندسازی اقدامات لازم را به انجام برسانید . مثالی خوب درباره مطلب برندینگ : (( اگر برندسازی استخری پر آب باشد که ما بخواهیم در آن شنا کنیم ، تنها زمانی مقدور است که بتوانیم بخشی از زندگی مخاطب شویم و در فکر و زبان او جاری شویم )) چندین بار به این نکته اشاره شد اما آنقدر مهم است که بازهم می گوییم : یکی از رسانه های تبلیغاتی شما مردم اند .

ارسال نظر

خوش آمدید

برندسازی

برند یک دارایی خاص و منحصر به فرد از یک خالق ویژه است و در طی زمان گسترش یافته است به گونه ای که شامل مجموعه ای از ارزش ها و ویژگی های (ملموس و غیرملموس) می شود.

جایگاه برند

ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﻣﺘﻤﺎﻳﺰ و ممتازﻯ ﻛﻪ ﺑﺮﻧﺪ ﺩﺭ ﻣﺤﻴﻂ ﺭﻗﺎﺑﺘﻰ ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺍﻯ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﻭ ﺗﻤﺎﻳﺰ ﺍﺯ ﺩﻳﮕﺮ ﺑﺮﻧﺪﻫﺎﻯ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻫﺪﻑ، ﺍﺗﺨﺎﺫ ﻣﻰ ﻧﻤﺎﻳﺪ. 

ارزش برند

ارزش یک برند از دیدگاه مصرف کننده، وعده یک تجربه و وفای به آن است..

هویت بصری یکپارچه برند

ﻫﻮﻳﺖ ﺑﺮﻧﺪ ﻓﻘﻂ ﻧﺸﺎﻧﻪ، ﻟﻮﮔﻮ ﺗﺎﻳﭗ ﻳﺎ ﻧﺎﻡ ﺑﺮﻧﺪ ﻧﻴﺴﺖ، ﺑﻠﻜﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻮﺍﻣﻞ و آیتم های ﻣﺸﺘﺮﻛﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﺭﻛﺎﻥ ﻳﻚ ﺑﺮﻧﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﺁﻥ ﭘﻴﻮﻧﺪ ﻣﻰ ﺯﻧﺪ ﻭ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ.

تماس با ما:

info@inimkat.com

09921921935

آمار

  • بازدید امروز: 28
  • بازدید دیروز: 28
  • بازدید کل: 62227نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید